ZARÁNDOKLAT: „A hit szolgálatában” érdemérmet adták át Nagyváradon

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3308 db
 • Videók - 2099 db
 • Blogbejegyzések - 13855 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3308 db
 • Videók - 2099 db
 • Blogbejegyzések - 13855 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3308 db
 • Videók - 2099 db
 • Blogbejegyzések - 13855 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3308 db
 • Videók - 2099 db
 • Blogbejegyzések - 13855 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.


A nagyváradi székesegyházban február 21-én az esti dicséret keretében átadták „A hit szolgálatában” elnevezésű érdemérmet, amelyet az egyházmegye főpásztora 2012 végén alapított. A vesperást Boldog Bogdánffy Szilárd vértanú püspökre emlékezve tartották születése 104. évfordulóján – közli az Erdon.ro.

 

Elmélkedésében Kiss Albert főesperes-kanonok, a Barátok temploma plébánosa felelevenítette a 2010. október 30-án zajlott boldoggá avatási szertartást. „Bogdánffy Szilárd megidézett emlékével azóta jobban köztünk él” – fogalmazott. A püspök életrajzából kiemelte: 1911. február 21-én született az akkor Torontál vármegyéhez (ma Szerbia) tartozó Feketetó nevű kis faluban. A temesvári piarista főgimnáziumban érettségizett, majd a váradi papnevelő intézetbe jelentkezett, Mayer Antal apostoli kormányzó pedig a budapesti Pázmány Péter Katolikus Tudományegyetemre küldte. 1934. június 29-én szentelték pappá Várad-Őssiben. Tanári, illetve ifjúsági nevelőmunkája mellett gondos lelkivezetői tevékenységet végzett a város több kórházában. 1947-ben Scheffler János szatmári püspök áthelyezte maga mellé titkárnak, tanácsosnak. 1949. február 14-én Bukarestben titokban szentelte püspökké Gerard O’Hara nuncius. A karhatalom potenciális ellenségnek tekintette, ezért ugyanezen év április 5-én letartóztatták. Kegyetlenül kínozták a börtönben, mégis rendíthetetlenül kitartott hite mellett. 1953. október 1-jén halt vértanúhalált a nagyenyedi börtönben. A rabtemetőbe temették, később tömbházak épültek oda, így sírja sajnos ismeretlen.

Bogdánffy Szilárd Krisztus embere volt, becsületesen, hűségesen, önzetlenül és lelkiismeretesen szolgálta az igazságos Istent. Megőrizte méltóságát, világnézetét, egyéniségét és hitbeli meggyőződését az ezeket gátoló körülmények ellenére is. Úgy tűnt, egyedül maradt harcával, azonban végül mégis győzedelmeskedett, mert az Úr oldalán állt. Kövessük példáját, lépjünk a nyomába, vállaljuk mi is, hogy Isten munkatársai legyünk, s kérjük közbenjárását, hogy életpéldája ne vesszen el, ne menjen feledésbe – javasolta a főesperes.

Az esti dicséret utolsó mozzanataként átadták „A hit szolgálatában” elnevezésű érdemérmet, amelyet az egyházmegye főpásztora, Böcskei László 2012 végén alapított. Most is több felterjesztés érkezett a püspöki hivatalhoz, melyeket a főesperesek testülete, illetve az erre kijelölt bizottság megvizsgált, majd kiválasztotta azt a személyt, aki átvehette az egyházmegyei érdemérmet. Az elismerést idén a 88 esztendős Herman Mária, a vaskói egyházközség híve érdemelte ki, aki szerényen és hűséggel hosszú évtizedek óta áll az egyházközség szolgálatában. Életpéldájával és kitartó felelősségvállalásával kitűnt a hit szolgálatában, és a hívek előtt köztiszteletnek örvend, egyebek mellett azért, mert „önzetlenül és kitartóan szorgoskodik az Úr házában”. Méltatásában Böcskei László megyéspüspök nyomatékosította: észre kell venni a Herman Máriához hasonló jó embereket, és nekünk is terjesztenünk kell a jót.

Herman Mária sajnos betegsége miatt nem lehetett jelen, az ezüst érdemérmet, a kitűzőt és az oklevelet ezért Lőrincz Ottó kerületi esperes vette át. A főpásztor megígérte, hogy személyesen is felkeresi a kitüntetettet.

Fotó: Erdon.ro

Magyar Kurír

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Batfalszki Mária írta 11 órája a(z) Rózsafüzér imádság fórumtémában:

3/3.Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van ...

Rádiné Zsuzsa írta 20 órája a(z) ÜZENETEK fórumtémában:

OKTÓBER 22. Szent II. János Pál pápa emléknapja ...

Rádiné Zsuzsa írta 20 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Megemlékezés az ’56-os áldozatokról Székesfehérváron...

Rádiné Zsuzsa írta 20 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Szent Liturgia a Gazdagréti Szent Angyalok-templomban ...

Rádiné Zsuzsa 20 órája új blogbejegyzést írt: Útravaló – 2019. október 22.

Rádiné Zsuzsa írta 20 órája a(z) ABLAK A VÉGTELENRE fórumtémában:

Nyugalom Az embernek imáiban állandóan kutatnia...

Rádiné Zsuzsa 20 órája új videót töltött fel:

Rádiné Zsuzsa írta 20 órája a(z) IMA képhez:

Ima-330_2107600_9758_s

Boldogok vagyunk, hogy hívásodra szeretettel ...

Rádiné Zsuzsa 20 órája új képet töltött fel:

Ima-330_2107600_9758_s

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu