ZARÁNDOKLAT: Átadták a Szent Gellért-díjakat a Győri Egyházmegyében

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3300 db
 • Videók - 2093 db
 • Blogbejegyzések - 13800 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3300 db
 • Videók - 2093 db
 • Blogbejegyzések - 13800 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3300 db
 • Videók - 2093 db
 • Blogbejegyzések - 13800 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3300 db
 • Videók - 2093 db
 • Blogbejegyzések - 13800 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

 

Szeptember 19-én, az egyházmegyei családi nap keretében adták át a katolikus oktatás-nevelés területén végzett kiemelkedő munkáért járó Szent Gellért-díjakat. Az alábbiakban a díjazottak névsorát és méltatását tesszük közzé.

KÉPGALÉRIA – klikk a képre!


A Szent Gellért-díj ezüst fokozatában részesültek:

Botosné Mészáros Krisztina, a győri Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda angoltanára. Mint a nyelvi munkaközösség vezetője nagy gondot fordít a tanórákon és azon kívül is a diákok igényes nyelvi oktatására. Többször is sikerrel pályázott a Comenius program lehetőségeire, s ennek eredményeként diákjaival Európa sok országába eljutott. Kiváló szervezői adottságának köszönhetően a rendelkezésére álló forrásokat a lehető legjobban használta fel. Készséggel karolja fel a szerényebb képességű diákokat is. 

Egyed Gábor a komáromi Szent Imre Római Katolikus Általános Iskolában a magyar nyelv és irodalom tanára. Értékes tanári munkájával kivívta a tanulók, a szülők és kollégái elismerését. Az iskolaújság szerkesztésében és a diákönkormányzat segítésében vezető szerepet tölt be. Hitvalló életével és a cserkészcsapat vezetőjeként az iskola lelki életének gondos szolgálója. 

Gelencsér Ferencné, a győri Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium iskolatitkára. Lényeglátása, precízsége, mindenre kiterjedő figyelme nélkülözhetetlen az iskola adminisztratív ügyeinek intézéséhez. Napi feladatait alázattal és lelkiismerettel végzi. A győri Szentlélek-templom kiadványának lelkes szerkesztője. Hitélete példaértékű.

Kovács Gézáné, a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda tanítója, az intézmény alapító tagja. Tanítóként, osztályfőnökként, a munkaközösség vezetőjeként precíz és alapos. Tanítványai és a szülők körében kedvelt személyiség. Hitét gyakorló igényes nevelő.

Molnárné Szabó Judit, a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola és Óvoda tanítója és informatikatanára, igazgatóhelyettese, az intézmény alapító tagja. Tanárként, vezetőként és szakértőként az iskola egyik oszlopa. Tanítványai körében kedves és hiteles személyiség. A helyi egyházközség gyakorló és odaadó tagja. 

Orossné Seper Ildikó, a győri Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium óvodai intézményegységének alapító tagja, az óvoda nevelési, pedagógiai programjának egyik kidolgozója. Munkájára a pontosság, a megbízhatóság, az alaposság és a hitbéli elköteleződés jellemző. Napi feladatait alázattal végzi. Az óvoda indulása óta előadásokat, családtáborokat, családi misék gyermekfoglalkozásait szervezi, irányítja. Hiánypótló kiadványokat ír és szerkeszt. 

Sántáné Bella Valéria, a győri Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda pedagógusa. Kezdetben tanító, majd napközis nevelő, később a tanulási és magatartási nehézségekkel küzdő gyermekek segítője. Az elesettek pártolójaként csendes és hatékony szeretetével a tantestület nélkülözhetetlen tagja. 

Schöffer Tibor, a szanyi Szent Anna Katolikus Általános Iskola tanára, az intézmény alapító tagja. Szakmai munkájára a lelkiismeretesség és felkészültség jellemző. Szívesen alkalmaz módszertani újításokat, infokommunikációs technikát. A tehetségeseket fejleszti, a gyengébbeket ösztönzi. Az egyházközség aktív tagja, az egyházközségi tanácsadó testület elnöke. 

Szalainé Csapó Rita, a győri Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium tanítója. Hitvalló életével, következetes, színvonalas nevelő-oktató munkájával kivívta a tanulók, a szülők és a munkatársak elismerését. Tudását folyamatosan fejleszti, a pedagógusi munkát hivatásnak tekinti. Napi feladatai mellett áldozatos szolgálattal segíti az iskolai szentmisék előkészítését, a hittanversenyek szervezését és lebonyolítását. Példamutató keresztény hitélete családi életében is megnyilvánul. 

Váradiné Horváth Judit, a csornai II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola földrajz–orosz–német szakos tanára, az intézmény alapító tagja. Pedagógiai munkáját az igényesség és gyermekszeretet jellemzi. Az osztályfőnöki munkaközösség vezetőjeként lelkiismeretesen és hatékonyan segíti munkatársait. Hitélete, vallásgyakorlása példaértékű. 


A Szent Gellért-díj arany fokozatában részesült:

Bodor Lászlóné, a győri Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium biológia–földrajz szakos tanára, az intézmény alapító tagja. Negyven éven keresztül lelkiismeretesen és hivatástudattal végezte munkáját. Szaktanárként, osztályfőnökként és a munkaközösség vezetőjeként biztos pont volt az iskolában. Kimagasló szakmai munkáját diákjainak versenyeredményei is tükrözik. Kiegyensúlyozott egyénisége nagyban meghatározta a nevelőtestület értékrendjének és arculatának alakulását.

Fotó: Ács Tamás

Győri Egyházmegye/Magyar Kurír

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Batfalszki Mária írta 4 órája a(z) Rózsafüzér imádság fórumtémában:

Mi Atyánk aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a Te ...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ÜZENETEK fórumtémában:

OKTÓBER 13. Évközi 28. vasárnap Az utolsó fatimai ...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Avilai Nagy Szent Teréz-búcsú a 210 éves terézvárosi Avilai...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Nagyszülők zarándoklata Alsószentivánra 2019. október ...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Barsi Balázs OFM hálaadó szentmisét mutat be Newman...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Engesztelés a Szűzanya kérésének megfelelően a...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Ismét a Szűzanyához fordulnak az óbudai főplébánia-...

Rádiné Zsuzsa 16 órája új blogbejegyzést írt: Boldog Apor Vilmosra emlékeztek Győrben

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ABLAK A VÉGTELENRE fórumtémában:

Felismerés Vannak, akik hasonlítanak az olyan ...

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu