ZARÁNDOKLAT: Elsőcsütörtöki Eucharisztia-ünnep a székesfehérvári Almássy-telepen

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3302 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13808 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3302 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13808 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3302 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13808 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3302 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13808 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

 

Székesfehérvár katolikus hívei Spányi Antal megyéspüspök vezetésével a Krisztus Király-templomban imádkoztak együtt szeptember 3-án a hagyományos elsőcsütörtöki szentmisén és szentségimádáson – közli a Székesfehérvári Egyházmegye.

Az ünnepen Kiss János plébános méltatta a főpásztor szolgálatának eredményeit, köztük a székváros közös Eucharisztia-ünnepét, amelyet 12 éve hirdetett meg egyházunkért, új papi hivatásokért és a családokért.

„Ezek az elsőcsütörtöki alkalmak kegyelmi találkozások Istennel és egymással. A szentórában megtapasztalhatjuk közös imádságunk erejét, amely kimeríthetetlen erőforrás, és nagy szüksége van rá nemzetünknek, városunknak, egyházközségeink tagjainak, minden embernek” – mondta bevezetőjében Spányi Antal.

Az evangélium szavaihoz kapcsolódva az apostolok Krisztus-követését állította például a mai kor emberének. Ők felismerték és megvallották, hogy Jézus a Messiás, az Isten Fia, egész életüket az ő ügyének szentelték, mégsem voltak mentesek az emberi gyengeségektől.

„Jézus a nevükön szólította őket, és azt akarta, hogy éljenek tanítása szerint. Ismerte Pétert is, és tudta milyen ember, mégsem botránkozott meg, amikor megtagadta őt. Nem haraggal, hanem szelíden és szeretettel szólt hozzá, és miután megerősítette, rábízta egyházát. Minket is meghívott az Úr, aki ismer bennünket. Nem mondhatjuk, hogy méltatlanok vagyunk erre, és majd akkor követjük, amikor hibáinkat már kiküszöböltük” – hangzott el a prédikációban, majd a főpásztor arról beszélt, ne keressünk mentséget az alól, hogy Istennek odaadott életet éljünk. „Engedjük meg, hogy Krisztus megszólító szava válaszra találjon bennünk, és köszönjük meg, hogy számít ránk. A meghívás öröme sugározzon embertársaink felé, és áradjon ki minden keresztény életéből az egész világra” – fejezte be beszédét Spányi Antal.

A szentórában a főpásztor azért imádkozott, hogy felismerjük a kenyér és bor színében jelen lévő Krisztust, meghalljuk szavát, megérezzük szeretetét, és hozzá kössük életünket. Gyengeségeinket elfogadva nyitott szívvel álljunk elé, engeszteljük tetteinkkel, felajánlásainkkal. Azért is kérte az Urat, hogy a keresztények váljanak az imádság embereivé. A püspök imádkozott még a diákok sikeres tanévéért, a megszentelt élet évében a megszentelt életet élőkért, az új papi hivatásokért fohászkodó Prohászka Imaszövetségért. Végül könyörgött az országunkba beáramló idegenek helyzetének megoldásáért, a keresztény Európáért, és áldást kért a családokért összehívott őszi püspöki szinódus munkájára.

Fotó: Székesfehérvári Egyházmegye

Magyar Kurír

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Batfalszki Mária írta 18 perce a(z) Rózsafüzér imádság fórumtémában:

2/3.Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van ...

Rádiné Zsuzsa írta 9 órája a(z) ÜZENETEK fórumtémában:

OKTÓBER 15. kedd Nagy Szent Teréz szűz és egyháztanító ...

Rádiné Zsuzsa írta 9 órája a(z) AKTUÁLIS NAPI EVANGÉLIUM fórumtémában:

2019. október 15. – Kedd Egyik beszéde alkalmával meghívta ...

Rádiné Zsuzsa írta 9 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Avilai Nagy Szent Teréz-búcsú a 210 éves terézvárosi Avilai...

Rádiné Zsuzsa írta 9 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Országos imaest a tisztaságért 2019. október 15., kedd - 2019...

Rádiné Zsuzsa írta 9 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Boldog Brenner János közbenjárását kérő ima papi ...

schrancz Erika írta 9 órája a(z) IMÁDSÁGOK fórumtémában:

NAPKEZDŐ IMÁDSÁG Már kél a fénynek csillaga: Esengve ...

schrancz Erika írta 9 órája a(z) Rózsafüzér imádság fórumtémában:

2/2.Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van ...

Rádiné Zsuzsa írta 9 órája a(z) ABLAK A VÉGTELENRE fórumtémában:

Felelős apaság és anyaság Van felelős apaság és...

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu