ZARÁNDOKLAT: Ferenc pápa: „Engedjétek, hogy Jézus meggyógyítson!”

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3302 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13813 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3302 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13813 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3302 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13813 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3302 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13813 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

 

Ferenc pápa február 8-án, vasárnap a Róma keleti részén fekvő népes városnegyedben, Pietralatában látogatást tett a Szent Mihály főangyal plébánián, ahol szentmisét mutatott be, majd találkozott az egyházközség különböző csoportjaival és a betegekkel – tájékoztat a Vatikáni Rádió.

 


Ferenc pápa a szentmise homíliájában a napi evangéliumhoz fűzte gondolatait, mely Jézust galileai működése közben mutatja be, amint a zsinagógákban tanít és ördögűzéssel gyógyít. Tanít és gyógyít – az Úrnak e kettős alapvető tevékenységét elemezte a pápa szabadon fogalmazott homíliájában.

Keresd az Urat az evangéliumban, ott tanít!


„Ő jelen van most is köztünk ezen a szentmisén, mert valójában itt ő a vezető, ő a pap, aki felajánlja az áldozatot az Atyának, és ő a szónok, aki prédikálja az evangéliumot” – mondta a Szentatya. – Ha valaki azt kérdezi: „Hogyan tudom hallgatni őt, az ő tanítását?” – azt mondom neki: „Olvasd az evangéliumot! Keresd őt az evangéliumban!

 

Ez a szokás hiányzik még az életünkből: induljunk el Jézus Szavának a keresésére az evangéliumban! Ezért nagyon fontos – hangsúlyozta a pápa –  hogy legyen nálunk, a zsebünkben a Szentírás, legalább az evangélium, és amikor időnk engedi, nyissuk ki. Akkor és ott az Úr szól hozzánk. Hagyjuk, hogy az Úr tanítson bennünket, Hallgassuk az Urat!” – ez az első pont.

 

 

A gyógyításhoz nyisd meg szíved, és ahhoz, hogy a szíved megnyíljon, imádkozz!


A második az, hogy Jézus gyógyít. Engedjük, hogy meggyógyítson minket! Mindnyájunknak vannak sebei: lelki sérülések, bűnök, ellenségeskedés, féltékenység, talán nem köszönünk valakinek… Igen, ezeket a sebeket be kell gyógyítani. De hogyan? Imádkozzál, és kérjed Jézustól, hogy ő gyógyítsa meg. Nagyon szomorú, amikor egy családban valami ostobaság miatt a testvérek nem beszélnek egymással, mert a Gonosz egy egész világot gyárt ebből  a kis ostobaságból.

 

Így aztán az ellenségeskedés megy tovább, némelykor évekig tart, és szétrombolja azt a családot. A szülők attól szenvednek, hogy a gyerekek nem beszélnek velük, vagy az egyik gyerek felesége nem szól a másikhoz, és így tovább, féltékenység, irigység. Mindezt az gonosz műveli a magvetésével. Az egyetlen személy, aki elűzi a démonokat, Jézus!

 

Egyedül ő tud gyógyítani. Ezért mondom nektek: Engedjétek, hogy Jézus meggyógyítson benneteket. Mindenkinek van sebe, nemcsak egy, hanem kettő, három, négy, tíz vagy húsz! A gyógyításhoz meg kell nyitnod a szívedet, és ahhoz, hogy a szíved megnyíljon, imádkozz! Uram, gyógyítsd meg ezt a sebemet! Ha kérjük ezt a kegyelmet tőle, akkor ő ezt megteszi nekünk” – zárta homíliáját Ferenc pápa vasárnap délután a kelet-római plébánián tartott szentmise során.

 

 

Ferenc pápa hajléktalanokkal és betegekkel találkozott


Ferenc pápa a Róma keleti részén fekvő népes városnegyedben, Pietralatában tett látogatása során találkozott a hajléktalanokkal és betegekkel. Előzetesen megismerte az egyházközség helyzetét, tájékozódott a városrészről, annak gondjairól.

 

A pietralatai hajléktalantelep 2007 szeptemberében az újságok címlapjára került, amikor mintegy negyven álarcos, husángokkal, láncokkal, üvegekkel felfegyverkezett támadó lerohanta egyik éjszaka a telepet, és felgyújtotta. Ferenc pápa ezért beszélt tűzről, hamuról, és szólt egy másfajta tűzről, mely gyógyít és épít.

 

A szenvedés, a magány hamuja mögött ott van a Szentlélek tüze


„Köszönöm a fogadtatást, a nagylelkűségeteket. Köszönet azért, hogy nem aludt ki a reménység lángja. Köszönöm a tanúságtételt, hogy továbbra is hordozzátok a magányt és a keresztet. Sokszor az emberek nem is ismerik a neveteket, csak »hajléktalannak« hívnak benneteket, és ti elviselitek ezt. Ez a ti keresztetek és a türelmetek! De van valami mindnyájatok szívében, kérlek titeket, ebben legyetek biztosak! Ott van a Szentlélek! Amikor csak a hamut látjuk, pedig a tüzet keressük, arra gondolunk, hogy akkor mindennek vége van. Pedig elég, ha egy kis szél támad, ha egy kézmozdulattal elhessegetjük a hamut, és ott találjuk a parazsat, a tüzet.

 

A szenvedés, a magány megannyi hamuja mögött ott van belül a Szentlélek tüze. De hát miért is engedi meg az Isten ezt a keresztet? Mert előbb a saját Fiának engedte meg. És Jézus jól megért benneteket. Én is megértelek benneteket a személyes szegénységemmel, hogy nem tudok többet tenni értettek, de a szívem itt van egészen közel hozzátok. És most imádkozzunk az Atyához, mindenki Atyjához… Végül azt kérem, hogy imádkozzatok értem, mert szükségem van rá, hiszen bűnös ember vagyok.”

 

Fotó: Famigliacristiana.it

Magyar Kurír

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Rádiné Zsuzsa 6 órája új blogbejegyzést írt: Útravaló – 2019. október 15.

Batfalszki Mária írta 10 órája a(z) Rózsafüzér imádság fórumtémában:

2/3.Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van ...

Rádiné Zsuzsa írta 19 órája a(z) ÜZENETEK fórumtémában:

OKTÓBER 15. kedd Nagy Szent Teréz szűz és egyháztanító ...

Rádiné Zsuzsa írta 19 órája a(z) AKTUÁLIS NAPI EVANGÉLIUM fórumtémában:

2019. október 15. – Kedd Egyik beszéde alkalmával meghívta ...

Rádiné Zsuzsa írta 19 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Avilai Nagy Szent Teréz-búcsú a 210 éves terézvárosi Avilai...

Rádiné Zsuzsa írta 19 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Országos imaest a tisztaságért 2019. október 15., kedd - 2019...

Rádiné Zsuzsa írta 19 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Boldog Brenner János közbenjárását kérő ima papi ...

schrancz Erika írta 19 órája a(z) IMÁDSÁGOK fórumtémában:

NAPKEZDŐ IMÁDSÁG Már kél a fénynek csillaga: Esengve ...

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu