ZARÁNDOKLAT: Hetven kilométeres keresztúton a jubileumi egyházmegyei búcsúra

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 176 fő
 • Képek - 3329 db
 • Videók - 2104 db
 • Blogbejegyzések - 14015 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 176 fő
 • Képek - 3329 db
 • Videók - 2104 db
 • Blogbejegyzések - 14015 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 176 fő
 • Képek - 3329 db
 • Videók - 2104 db
 • Blogbejegyzések - 14015 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 176 fő
 • Képek - 3329 db
 • Videók - 2104 db
 • Blogbejegyzések - 14015 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Július 28-án tartották a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye hagyományos máriapócsi zarándoklatát. A hit évében, az egyházmegye alapításának 20. évfordulójára emlékezve, a jubileumi ünnepségsorozat záró alkalma volt a zarándoklat, melyen több ezer hívő volt jelen. Az ünnepi szentmisét Ternyák Csaba egri érsek, metropolita főcelebrálásával mutatták be, ezzel azt is kifejezve, hogy a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye anyaegyházmegyéje az Egri Egyházmegye.

 

A szentmise elején Bosák Nándor püspök köszöntötte a híveket. Elmondta, hogy a hit évében ez a zarándoklat hűségnyilatkozatot is jelent Krisztus és az Egyház iránt. A főpásztor ebben az évben egy erre a célra készült vándorkeresztet indított el az egyházközségekbe, hogy a hívek a saját templomukban fejezhessék ki hűségüket, hitvallásukat az Egyház iránt. Most a kereszt Máriapócsra érkezett a Szűzanya oltalma alá.

Ternyák Csaba egri érsek gratulált Bosák Nándor püspök pappá szentelésének 50. és püspökké szentelésének 20. évfordulója alkalmából, majd utalt Boldog II. János Pál pápa Hungarorum Genskezdetű apostoli konstitúciójára, amely dokumentummal 1993. május 30-án, pünkösd ünnepén újjászervezte a magyarországi egyházmegyék határait, és a Kaposvári Egyházmegye mellett létrehozta a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyét, első püspökévé pedig Bosák Nándort nevezte ki.

„Veletek együtt szeretett testvéreim Szűz Máriára, a Magyarok Nagyasszonyára bízom mindezek sikeres megvalósulását. Ő, aki pünkösd ünnepén együtt imádkozott az apostolokkal, esdje ki a Szentlélek bőkezű ajándékait az e nemzetben elő egyház számára.” (Hungarorum Gens)

Az érsek hozzátette: az elmúlt húsz évre visszatekintve nem hiányoztak a Szentlélek bőkezű ajándékai ebből az egyházmegyéből, ezt mutatják az erősödő egyházközségek, a papság növekvő száma, új iskolák alapítása, templomok építése. Mindezekből egy dinamikus, modern Egyház képe rajzolódik ki. Majd utalt a II. Vatikáni Zsinat Egyházról szóló tanítására, és elmondta, a húsz éves egyházmegye legfőbb feladata és küldetése, hogy Krisztust elvigye minden emberhez, amit csak akkor lehet eredményesen megvalósítani, ha az egyházmegye papjai és hívei teljes egységben vannak püspökükkel és általa Szent Péter mindenkori utódával. Ennek szép kifejezése az évről évre visszatérő zarándoklat a könnyező Szűzanyához. 

Ternyák Csaba érsek, Ferenc pápa – a Rio de Janeiró-i ifjúsági világtalálkozón elhangzott – üzenetére utalt, amelyben a Szentatya „kopernikuszi fordulatra” biztatta a fiatalokat.  Imáinkban nem önmagunkra kell figyelnünk, hanem meg kell tanulni Isten szemével látni a világot, kilépve önzésünk korlátaiból. „Uram taníts meg minket imádkozni” – szólal meg a kérés az evangéliumban. A tanítványok látták Jézuson azt a változást, amelyet az imádság okozott. Jézus imájában, nem az események vettek új fordulatot, hanem Ő maga változott meg. Az imádság volt lelkének a lélegzése, ezt szerették volna az apostolok is megtanulni. Nem varázsszert kértek tőle, hanem békességet, harmóniát a lelkükbe. Jézus a tanítványok kérésére nem kezd hosszú magyarázatba, hanem olyan imádságot tanít meg, ami elvezet az imádság művészetére. Ugyanezt fogalmazta meg Ferenc pápa is, amikor azt mondta, hajtsuk végre életünk kopernikuszi fordulatát.  Lépjünk ki életünk középpontjából, és adjuk meg benne az Istennek járó központi helyet.  Az ima ne rólunk szóljon, ne mi legyünk a középpontjában, hanem ahogyan a Miatyánk elején is elhangzik: „…a Te Neved…, a Te országod…, a Te akaratod”. 

***

A hőség ellenére ebben az évben még többen vállalták a fizikai megpróbáltatásokat, a gyalogos, kerékpáros zarándoklatot, csatlakozva a már kialakult hagyományokhoz.  Többek között Kisvárdáról, Újfehértóról, Nyíregyházáról, Mátészalkáról, Debrecenből fiatalok, idősebbek ajánlották fel a Szűzanyának az út megpróbáltatásait, nehézségeit. A Debrecenből érkezők évről évre a 70 km-es szakaszon keresztutat végeznek. Ezen az útvonalon pontosan 15 útszéli kereszt „keresztezi” a zarándokok útját. Az út befejezésenként a zarándoklat lelki vezetője Pankotai József plébános szentmisét mutatott be a könnyező Szűzanya előtt a kegytemplomban, majd közösen csöndes szentségimádáson vettek részt a zarándokok. 

A zarándoklat ideje alatt a máriapócsi Szeplőtelen Fogantatás római katolikus templomban is lehetőség volt a folyamatos szentségimádásra. A búcsúi szentmise előtt a Képmás Zenekar zenés elmélkedéssel is segítette a szentmisére való előkészületet. Az egyházmegyei búcsú záró mozzanataként a hívek Bosák Nándor püspök atyával közösen ünnepélyes litániával köszöntek el a könnyező Szűzanyától.

A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye máriapócsi zarándoklatáról Kovács Ágnes küldött beszámolót szerkesztőségünknek.

Magyar Kurír

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Batfalszki Mária írta 9 órája a(z) Rózsafüzér imádság fórumtémában:

1/9.Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van ...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ÜZENETEK fórumtémában:

NOVEMBER 16. SZOMBAT Skóciai Szent Margit ...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Emlékezés a 130 éve született Sík Sándor papköltőre és ...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Hálaadás Szent Ányos Orleans- i püspök ünnepére a 300 és a ...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Szent Erzsébet ünnepe a Váci Székesegyházban 2019. ...

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ESEMÉNYNAPTÁR fórumtémában:

Szent Erzsébet Nap - A Szombathelyi Egyházmegyei ...

Rádiné Zsuzsa 16 órája új blogbejegyzést írt: Útravaló – 2019. november 16.

Rádiné Zsuzsa 16 órája új videót töltött fel:

Rádiné Zsuzsa írta 16 órája a(z) ABLAK A VÉGTELENRE fórumtémában:

Fel kell nőni az igazi szeretethez A gyerekeknek azt szoktam ...

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu