ZARÁNDOKLAT: Ökumenikus lelkigyakorlatot tartanak Pannonhalmán

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3301 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13802 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3301 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13802 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3301 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13802 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3301 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13802 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.


Február 25. és 27. között „Hallgasd meg, ó fiam…” – evangéliumi élet a bencés hagyományban címmel ökumenikus lelkigyakorlatra várják a 30 és 60 év közötti egyházi és gyülekezeti szolgálattevőket Pannonhalmára.


A lelkigyakorlat olyan kérdések megválaszolására ad lehetőséget a résztvevők számára, mint „Hogyan tehet szabaddá az engedelmesség a Krisztus-követésre?”, „Hogyan szolgálhatja a stabilitás az élet növekedését bennünk?”, „Hogyan lehet az állandó megtérés valódi önazonosságunk záloga?”.

A lelkigyakorlat során lehetőség nyílik a pannonhalmi bencés szerzetesközösség spirituális életébe való bekapcsolódásra a reggeli, napközi és esti zsolozsmák alkalmával.

A lelkigyakorlat vezetői a katolikus, református és evangélikus egyházhoz tartozó szerzetesek, tanárok és teológusok: Baán Izsák OSB, bakonybéli szerzetes és teológus; Béres Tamás, az Evangélikus Hittudományi Egyetem Rendszeres Teológiai Tanszékének oktatója; Dejcsics Konrád OSB pannonhalmi szerzetes tanár; Kabai Virág, a Kecskeméti Református Egyházközség diakónusa; Dorota Pawerová lengyel–magyar irodalomtanár és hittantanár, lelkigondozó, a Szent Lukács Ökumenikus Lelkigondozó Dékánia bencés szellemiségű harmadrend tagja; Rochlitz Kyra bencés obláta, a Pannonhalmi Bencés Gimnázium tanára; Toókos János OSB bakonybéli szerzetes; valamint Verba Andrea művészettörténész, muzeológus, református vallástanár.

Dorota Pawerová lelkigyakorlat-vezető személyes hangú bemutatkozásában így ír nemcsak önmagáról, hanem a lelkigyakorlat jelentőségéről is: „Lengyel vagyok, lengyel–magyar irodalomtanár, jelenleg hittantanár és lelkigondozó az evangélikus egyház Deák téri egyházközségében. Hitem szerint evangélikus, mindazonáltal külföldi létem révén az angol nyelvű református Skót Misszió gyülekezetébe járok, amely a Budapesten élő külföldieket gyűjti egybe. Néhány éve pedig a bakonybéli bencés monostorhoz tartozó Szent Lukács Ökumenikus Lelkigondozó Dékániának, bencés szellemiségű harmadrendnek vagyok tagja. Így spontánul alakult ki az életemben, hogy mind a három történelmi egyházhoz közöm van, kötődöm hozzájuk.

Talán ezért is van nagy öröm a szívemben a mostani ökumenikus lelkigyakorlattal kapcsolatban. Összeértek bennem a szálak: a sokféleség bőségével ajándékozhatjuk meg egymást! A tapasztalat és az egyháztörténelemben mai napig megőrzött és gyakorolt életformák azt mutatják, hogy bár különbözőek a Krisztust követő utak, ezek nem feltétlenül állnak ellentétben egymással, hanem inkább egymást gazdagító alternatívák. Óriási lehetőség ez számunkra: együtt lenni, megismerni egymás szokásait, megérteni egymás különbségeit. Talán a végén rájövünk, hogy a lényegben úgyis egyek vagyunk: Krisztusban.

Eddig többször vettem részt a katolikus egyház hagyományához tartozó és általa megszervezett lelkigyakorlatokon. Ott tanultam meg elcsendesedni, ott találkoztam a számomra meghatározó Jálics Feri atya módszerével, a szemlélődő imával.

Tudomásom szerint sokfajta lelkigyakorlat létezik, talán amennyi a lelkivezető, annyi a módszer is. Szerintem ez jó, mert így mindenki megtalálhatja a magának megfelelőt. Pszichodráma-vezetőként szívesen alkalmazom a dráma elemeit. Azt gondolom, hogy a játék egyszerű módon enged megközelíteni és átélni a minket foglalkoztató életeseményeinket, a lelki folyamatokat, a testben megjelenő érzéseket. A test és a lélek pedig egységet alkotnak, ennek tudomásul vétele a világ érzékelését, a benne való jelenlétünket fokozhatja. Talán ez is egy lelkigyakorlatnak a célja: megtanulni egészen jelen lenni az életben: Isten, mások és önmagunk számára.

A lelkigyakorlatról további információkat a Szent Márton-év honlapján találhatnak.

Forrás és fotó: Pannonhalmi Főapátság

Magyar Kurír

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Batfalszki Mária írta 1 órája a(z) Rózsafüzér imádság fórumtémában:

2/1.Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van ...

schrancz Erika írta 5 órája a(z) IMÁDSÁGOK fórumtémában:

Magyar imádság Mindenható Istenünk! Áldott légy az életért, ...

Rádiné Zsuzsa írta 10 órája a(z) ÜZENETEK fórumtémában:

OKTÓBER 14. hétfő Szent I. Kallixtusz pápa emléknapja ...

Rádiné Zsuzsa 10 órája új blogbejegyzést írt: Útravaló – 2019. október 14.

Rádiné Zsuzsa 10 órája új videót töltött fel:

Rádiné Zsuzsa írta 10 órája a(z) ABLAK A VÉGTELENRE fórumtémában:

Állandóan kutatni kell Bocsánat, hogy ilyen komoly ...

Rádiné Zsuzsa 10 órája új videót töltött fel:

Rádiné Zsuzsa írta 10 órája a(z) IMA képhez:

Ima-324_2107146_5656_s

Segíts minket ébernek maradnunk, hogy soha ne ...

Rádiné Zsuzsa 10 órája új képet töltött fel:

Ima-324_2107146_5656_s

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu