ZARÁNDOKLAT: „Újra itt van advent, nyílik az ég, közel az Úr, egy gyertya ég...” - gyertya gyújtás Esztelneken

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 172 fő
 • Képek - 3703 db
 • Videók - 2076 db
 • Blogbejegyzések - 13530 db
 • Fórumtémák - 45 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 172 fő
 • Képek - 3703 db
 • Videók - 2076 db
 • Blogbejegyzések - 13530 db
 • Fórumtémák - 45 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 172 fő
 • Képek - 3703 db
 • Videók - 2076 db
 • Blogbejegyzések - 13530 db
 • Fórumtémák - 45 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 172 fő
 • Képek - 3703 db
 • Videók - 2076 db
 • Blogbejegyzések - 13530 db
 • Fórumtémák - 45 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

„Újra itt van advent, nyílik az ég, közel az Úr, egy gyertya ég...” - gyertya gyújtás Esztelneken
Községünk adventi koszorúján az első gyertyát szombaton délután 5 órakor gyújtjuk meg vallásos áhítat keretében, amelyre szeretettel hívjuk Esztelnek község minden lakóját.
Adventi koszorúnkon meggyújtott első gyertyánk fénye fogja jelezni, hogy elkezdődött az adventi időszak.
Advent az Úr kegyelemhozó eljövetelére való felkészülés időszaka. A Jézus születésére, érkezésére való várakozás, a felkészülés, a reménykedés időszaka ez. Legalábbis annak kéne lennie. Mivel ahhoz, hogy a karácsony melege ne tűnjön tova az ajándékok kibontásával, hanem szeretettel töltsön el legalább a következő év decemberéig, fel kell készülnünk: a lehető legbensőségesebben kell átélnünk az Advent idejét.
Kik az Advent lelki mesterei?1. Izaiás próféta, a vágyakozás tanítója: "Harmatozzatok, egek, onnan felülről!" (Iz 45,8)2. Keresztelő Szent János, a felkészülés tanítója: "Készítsétek az Úr útját!" (Mt 3,3)3. Szűz Mária, az önátadó, alázatos várakozás tanítója: "Legyen nekem a te igéd szerint!" (Lk 1,38)
Mi jellemzi az Adventi lelkületet?1. Saját gyengeségünk, megváltásra való rászorultságunk tudata, mert "Isten a kevélyeknek ellenáll, az alázatosaknak megkegyelmez" (Jak 4,6).2. Bűnös múltunk elutasítása, állandó fohászkodás Isten irgalmáért: "Mutasd meg nekünk, Urunk, irgalmasságodat!" (Zsolt 84,8).3. Figyelmes, éber várakozás, reménykedő virrasztás: "Virrasszatok, mert amely órában nem is gondoljátok, eljön az Emberfia!" (Mk 13,35).
Melyek az Advent sajátos gyakorlatai?1. Csönd, elmélkedés, imádság. Foglalkozzunk többet Isten dolgaival, ismerjük meg jobban azt, akit várunk. Legyünk többet csöndben, magunkban. Kerüljük most a hangos helyeket, izgalmakat, szórakozásokat. Járjunk Mária lelki iskolájába: figyeljük őt, imádkozzunk hozzá, vegyünk részt a Roráte (Adventi hajnali) miséken.2. Készülés Karácsonyra.Készüljünk elő családunk karácsonyi liturgiájára. Ajándékainkat a helyes lelkület és szeretet készítse elő és hitelesítse: gondos, személynek szóló kiválasztás, és nem üzleti szellem.3. Bűnbánat.A közelgő Karácsony várakozásában szorgosan, mégis vidáman tisztítsuk ki lelkünket minden szennytől.
Az adventi időnek kettős jellege van. A karácsonyi ünnepekre való előkészület ideje, ugyanakkor a második eljövetelre is irányítja figyelmünket. Krisztus arcát szemléljük, aki emberré lett, aki kisgyermekként jött közénk, aki örömet hozott a Földre. Advent alkalom arra, hogy felfedezzem életem örömeit, megtaláljam az örömszerzés igazi módjait. Alkalom arra, hogy újra meglássam Krisztus arcát.
Egyéni és közösségi életünkbenHogyan tud növekedni (megszületni) bennünk Jézus? Ha törekszünk figyelni jelenlétére: s az ő szemével látni, az ő szavával szólni, az ő Lelkével gondolkozni (örömben és szenvedésben): Vele egyesülten fordulni embertársaink felé. Aki így Vele él, az hamar észreveszi, hogy Jézus növekszik benne, s megjelenik közöttünk. Különösen figyeljünk arra, hogy megjelenhessen azok között, akik szeretnének vele élni (családtagok, hittanos társak, plébániánk tagjai stb.)
Készítsünk tervet, mit fogunk tenni annak érdekében, hogy Jézus megszülethessen (növekedhessen) bennünk és köztünk.
Egyéni vagy közösségi elhatározások lehetnek pl.:- közös családi, adventi erény-gyűjtő lap;- hajnali szentmise (v. szentmise, szentséglátogatás);- lemondás például a TV-ről, számítógépről, az édességekről stb.;- péntekenként kenyér-víz vacsora (s ennek árát felajánljuk szegények javára);- egy magyar szent példaképnek választása adventre;- ki-ki ápolja kapcsolatait a plébánia tagjaival - pl. hittanosokkal stb.- másik napon a rokonokkal vagy a hittől távolabb állókkal... (lehet váltogatva minden napra más személyért élni);- figyelünk lakásunk szépségére, hogy Isten Országát tükrözze;- észrevesszük családtagjainkban ami szép, s este megbeszéljük;- átnézzük ruháinkat, játékainkat, mit adhatunk oda másoknak;- megtaláljuk a módját, hogyan fordulhatunk a rászorulók, betegek, elesettek a legkisebbek felé.

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Rádiné Zsuzsa 2 órája új blogbejegyzést írt: Szent Bertalan apostol

schrancz Erika írta 10 órája a(z) Szűz Mária képhez:

Szuz_maria-003_1743052_1464_s

Szent Ágoston ARCOD KERESEM Uram Istenem, ...

schrancz Erika írta 10 órája a(z) IMÁDSÁGOK ÉGI ÉDESANYÁNKHOZ fórumtémában:

Szent Ágoston AZ EGYHÁZ ANYJA Örök Asszony, te anya ...

schrancz Erika írta 10 órája a(z) Padre Pió atya az olaszok kedvelt szentje . fórumtémában:

Augusztus 24. szombat. A világ nem becsül minket, mert Isten...

schrancz Erika írta 10 órája a(z) Padre Pió atya az olaszok kedvelt szentje . fórumtémában:

Augusztus 23. Péntek Lelkünk Isten szőleje. A ciszterna - ...

schrancz Erika írta 10 órája a(z) Padre Pió atya az olaszok kedvelt szentje . fórumtémában:

Augusztus 22. csütörtök Szenvedek, és nagyon ...

schrancz Erika írta 10 órája a(z) Rózsafüzér imádság fórumtémában:

1/9.Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van ...

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu