ZARÁNDOKLAT: Vacsora fehérben – Nagymaroson

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3301 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13806 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3301 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13806 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3301 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13806 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a ZARÁNDOKLAT - Élő egyház közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 174 fő
 • Képek - 3301 db
 • Videók - 2095 db
 • Blogbejegyzések - 13806 db
 • Fórumtémák - 46 db
 • Linkek - 15 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
ZARÁNDOKLAT - Élő egyház vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Július utolsó szombatján este fél 9-kor csaknem 250 ember ült a Fő téri gesztenyefák alatt hófehér ruhában, elegánsan terített, gyertyával, virágcsokorral díszített fehér asztaloknál kedélyesen, önfeledten beszélgetve. Gyerekek, felnőttek, családok, szomszédok, az egyházközség tagjai, a város templomba nem járó polgárai, helybéliek és éppen itt nyaraló idegenek.

„A következő történet forgatókönyvét az élet írta, de elleshető, másolható, egyszerűségében könnyedén megvalósítható, és a várható sikerre való tekintettel korlátlan számban ismételhető” – fogalmaz összefoglalójában Heininger Ferenc.

A nagymarosi egyháztanács címlistáján májusban az alábbi levél szaladt körbe: „Párizsi éveim alatt találkoztam egy érdekes szokással, melynek vacsora fehérben volt az elnevezése. Abból állt, hogy egy előre meghirdetett nyári este összejöttek vacsorázni  az emberek, szerte az egész városból. Mindenki hozta a motyóját, ételt, italt, camping széket, asztalt, és illett fehér öltözetben megjelenni az eseményen. Amikor ott voltam, a Notre Dame előtti tér teljesen megtelt, hihetetlen élmény és látvány volt. Mit szólnátok valami hasonlóhoz? A találkozás volna a fontos. Az, hogy egy este a város együtt vacsorázik, barátkozik. Nem kell különösebb szervezés hozzá, hisz mindenki hoz mindent. Mit gondoltok?” – írta Gáspár István atya, Nagymaros plébánosa.

A képviselőtestület a következő esedékes ülésen napirendre vette, majd megtárgyalta a felvetést, és úgy döntött, hogy az egyházközség még a nyáron megszervezi, életre hívja a rendezvényt.

Így született a Vacsora Fehérben – Nagymaroson. „Mert fontos, hogy a város apraja–nagyja együtt töltsön egy estét függetlenül vallási, politikai, akármilyen hovatartozásától. Fontos, hogy ne csak az árvíznél, a gátakon alkossunk nagy közösséget, hanem egy más helyzetben is találkozzunk, ismerkedjünk, és jól érezzük magunkat” – fogalmaz Heininger Ferenc.

Az előkészületekről a következőképpen tájékoztat: egy jól elhelyezett hírverő anyag a városi lapban és a plébánia honlapján, többszöri intenzív köröztetés a helyi egyházközségi címlistákon, kellő időben néhány figyelemfelkeltő plakát elhelyezése a város közterein és a plébános kedvcsináló hírverése a vasárnapi misék végén – ennyi szükségeltetett mindössze.

Az önkormányzat engedélyével a város leghangulatosabb terén rendezhették meg a vacsorát: július utolsó szombatján este fél 9-kor csaknem 250 ember ült a Fő téri gesztenyefák alatt hófehér ruhában, elegánsan terített, gyertyával, virágcsokorral díszített fehér asztaloknál kedélyesen, önfeledten beszélgetve. Gyerekek, felnőttek, családok, szomszédok, az egyházközség tagjai, a város templomba nem járó polgárai, helybéliek és éppen itt nyaraló idegenek.

Az est folyamán nem történtek kísérletek szelíd formában való térítésre, nem hangzottak el jól kiválasztott, éppen ide illő bibliai idézetek, nem éltek át „erőszakot” mindazok, akik elhitték, hogy ez az este valóban nem több, mint egy jó alkalom a település polgárainak az együttlétre.

Pedig több volt annál: a város római katolikus közössége, lelkipásztorával az élen egy alkalomra kivonult a templomból – a templomba zárt közösségi mivoltából – a város főterére, hogy eredeti módon, szelíden, kedvesen ajtót nyisson világiasabb testvérei felé. Ez az este nem volt egyéb a Nagymarosi Egyházközség részéről, mint egy néma evangelizáció. Meglehet, többet ért minden kimondott szónál – derül ki Heininger Ferenc beszámolójából.

Magyar Kurír

Képek: Pénzes Géza

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Batfalszki Mária írta 10 órája a(z) Rózsafüzér imádság fórumtémában:

2/1.Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van ...

schrancz Erika írta 15 órája a(z) IMÁDSÁGOK fórumtémában:

Magyar imádság Mindenható Istenünk! Áldott légy az életért, ...

Rádiné Zsuzsa írta 19 órája a(z) ÜZENETEK fórumtémában:

OKTÓBER 14. hétfő Szent I. Kallixtusz pápa emléknapja ...

Rádiné Zsuzsa 19 órája új blogbejegyzést írt: Útravaló – 2019. október 14.

Rádiné Zsuzsa 19 órája új videót töltött fel:

Rádiné Zsuzsa írta 19 órája a(z) ABLAK A VÉGTELENRE fórumtémában:

Állandóan kutatni kell Bocsánat, hogy ilyen komoly ...

Rádiné Zsuzsa 19 órája új videót töltött fel:

Rádiné Zsuzsa írta 19 órája a(z) IMA képhez:

Ima-324_2107146_5656_s

Segíts minket ébernek maradnunk, hogy soha ne ...

Rádiné Zsuzsa 19 órája új képet töltött fel:

Ima-324_2107146_5656_s

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu